הסל שלי (

)

סכום ביניים: 0

מעבר לסל הקניותתשלום

שאלון התאמה אישית

מסקנדינביה באהבה: 5 עובדות על השטיחים הנורדיים

28/04/2022

השטיחים הנורדיים הם מסוגי השטיחים הכי מבוקשים בעולם בזכות יכולתם להשתלב בקלות בכל חלל ברחבי הבית ולהעניק לו תחכום ומראה נקי, מפנק ושליו. אלו שטיחים גיאומטריים מטבעם בעלי אסתטיקה גבוהה, אשר מהווים אמצעי להבעת הטעם האישי של בני הבית, קביעת הטון הויזואלי של החלל בו מעוניינים למקם אותו, לרבות; מיקום החפצים והרהיטים ובחירת סכמת הצבעים, ויצירת אווירה קלילה, נעימה ומודרנית. אנחנו בצמר שטיחים יפים כאן כדי לספק לכם כמה עובדות מעניינות על השטיחים הדקורטיביים המופלאים הללו.

  1. חומרי ייצור – אזור סקנדינביה מתהדר במורשת אריגת שטיחים מכובדת, שהחלה בשלב מאוחר יותר מבחינה היסטורית מזו של אזור ”רצועת השטיחים” – הכינוי שניתן למדינות כמו הודו, פרס ומרוקו, הממוקמות על הציר שבין צפון אפריקה, המזרח התיכון ומרכז אסיה, שהכינו שטיחים אתניים עוד לפני כ-2,500 שנים. בעוד השטיחים הנורדיים המודרניים נארגים מויסקוזה וצמר, השטיחים הנורדיים הקדומים נוצרו מצמר של כבשים, ולעיתים מצמח קנבוס.
  1. שימושים בעולם העתיק – החורפים בארצות סקנדינביה ידועים כקשים, לכן בכדי להתחמם היטב ולהישמר מפני הקור העז, האנשים שחיו בתקופות קדומות במדינות האזור, קרי; דנמרק, פינלנד, שוודיה ונורבגיה, ארגו שטיחים עבים ופרוותיים במיוחד, אשר מזכירים מעט את שטיחי השאגי האהובים. את השטיחים שהכינו הם נהגו לתלות על קירות הבתים, וכן השתמשו בהם כמעילים, מצעים למיטות ושמיכות. יחד עם זאת, הם היו כלי לתיעוד אירועים בחיי הקהילה, כמו חתונות ועוד.
  1. שיטות אריגה – השטיחים הנורדיים נחשבו לצורת אומנות בקרב העמים הסקנדינביים. את השטיחים העתיקים בעלי המלאכה היו מייצרים בטכניקת הקשירות, בשילוב עבודה מדויקת עם מחטים, כאשר הטקסטורה המתגבשת מופנית כלפי מטה. באופן זה, קישוטים, דוגמאות ואלמנטים עיצוביים הוטמעו בידי יצרן השטיחים בגב השטיח.
  1. טקסטורות נפוצות – השטיחים הנורדיים המקוריים התאפיינו בצבעוניות עזה; גוונים של אדום, צהוב, אפור ושחור. בחתונות מקומיות למשל, כמיטב המסורת התנוססו על גבי שטיחים אלו ראשי התיבות של שמותיהם של הכלה והחתן לצד סמלים המייצגים את משפחותיהם. חשוב לציין כי הדוגמאות הגיאומטריות המזוהות עם שטיחים אלו, נשזרו בהם כבר מההתחלה, במשך מאות שנים. 
  1. השפעות והשראות – כתוצאה מקשרי המסחר עם האימפריה הביזנטית בתחילת ימי הביניים, הסקנדינבים נחשפו לשיטות האריגה של ארצות המזרח והחלו להביע עניין בשטיחי יוקרה. במאה ה-14, הם פיתחו סגנון משלהם והחלו ליצור שטיחים עבים עם דוגמאות גאומטריות להגנה מהחורף הקר. 

עם השנים, השפעות של תרבות המזרח מצאו את דרכן לשטיחים; יצרני השטיחים הסקנדינבים אימצו את שיטת אריגת הקשירות הסימטרית הטורקית ושילבו בשטיחים אלמנטים צורניים מתרבות פרס כמו עץ החיים, לצד בעלי חיים מקומיים, צמחים, כלי חרס, תאריכים ואותיות. שטיחים אלו צברו תאוצה בצפון אירופה בימים ההם, ואילו בתקופה המודרנית הפכו לפריטים פופולאריים ונחשקים ברחבי העולם.

רוצים להתחדש בשטיח יפיפה ואיכותי מבלי לקרוע את הכיס? ה-Winter Sale כבר כאן וזו ההזדמנות שלכם להתפנק. אצלנו תוכלו לבחור בין מגוון רחב של שטיחים מדהימים ועמידים – חבל, קילים, נורדיים ועוד רבים וטובים, שביניהם מסתתר השטיח שלכם! כל שעליכם לעשות הוא לפתוח חשבון באתר שלנו ולהנות מחווית קנייה חדשנית ומדליקה.