הסל שלי (

)

סכום ביניים: 0

מעבר לסל הקניותתשלום

שאלון התאמה אישית

6 מיתוסים על שטיחים שאנחנו חייבים להפריך

13/02/2022

שטיחים הם האקססורי הנפוץ ביותר בכל בית. לא רק שהם מוסיפים לסגנון החדר אלא שהם בהחלט מפיחים חיים בכל האזור והחדר מה שהופך אותם לחלק החשוב והמשמעותי ביותר בכל בית.
אנשים רבים מודעים לעובדה ששטיח הוא פריט משמעותי ביותר בבית מה שיצר בטבעיות המון מיתוסים סביב הנושא! למרות שרבים מהמיתוסים נשמעים חסרי ביסוס הם עדיין הצליחו להשיג תשומת לב ותודעה עולמית, במיוחד עם כניסת האינטרנט והמדיה החברתית.
שמועות ומיתוסים חיים ומתפשטים באוויר בתוך שניות ספורות. בגלל היעדר מידע מקצועי ברשתות אנשים נוטים להאמין במיתוסים הלא מוכחים האלה.
כאן אנחנו נכנסים לתמונה! הצוות המיומן והמנוסה של צמר שטיחים יפים כאן בשבילכם כדי להפריך את המיתוסים הללו עם ידע וניסיון שצברנו מעל 50 שנה!
מוכנים? בואו נתחיל!

מיתוס 1 : האם רשת למניעת החלקה לשטיחים אינה הכרחית ואין לה חשיבות רבה?​

לא נכון! רשת למניעת החלקה הוא פריט חשוב ונחוץ שאין כמותו!
אנשים רבים מאמינים כי קנייה של רשת למניעת החלקה לשטיח זה בזבוז של כסף ועוד דרך “לחלוב את הלקוח”. למעשה, לא רק שמחירי הרשתות/רפידות הן זולות ולא יקרות, הן גם אחד הדברים הכי חשובים שתוכלו לרכוש והם אפילו יכולות להציל חיים!  רשת למניעת החלקה עוזרת לשמור על הרצפה והשטיח בצורה הטובה ביותר, עוזרת לשטיחים להישאר במקומם ולא להחליק מכיוון שהם סופגים את השפעת ומשקל כפות הרגליים והחיכוך שנוצר. כמו כן, הרשת מוסיפה נוחות כאשר דורכים על השטיח בעיקר אם מדובר בשטיחים דקים, זה משפר את הנוחות ומרגישים רכות בזכות הרפידה.

לא רק זאת, שטיחים אשר מוצבים באזורים עם עומסי תנועה גבוהים ללא משטח מונע החלקה עלולים לגרום להתרופפות הקשרים וזה ללא ספק עלול להרוס את השטיח. שטיח עם משטח מונע החלקה עמיד עוד יותר ואורך חייו יכול לעלות עד 40% בהשוואה לשטיח המונח על הרצפה ללא משטח מונע החלקה, מה שאומר חסכון בכסף לטווח הרחוק.

אנו, בצמר שטיחים יפים, מציעים רשת למניעת החלקה בהתאמה אישית לפי בחירתך במחיר המשתלם ביותר בשוק.

מיתוס 2: האם שואב אבק יכול להרוס את השטיח?​

זה ללא ספק מיתוס השטיחים הפופולארי ביותר שקיים. אנשים חושבים ומציעים לא לשאוב לעולם את השטיח מכיוון שזה עלול להרוס אותו, הנחת יסוד מוטעית לחלוטין. שאיבת אבק עוזרת מאוד לשמירה על מראה שטיח ובריאותו, זו הדרך הקלה ביותר לשמור על הניקיון ולגרום לו להראות ייצוגי. אנשי מקצוע בשטיחים מציעים לעשות ניקוי עמוק לשטיח כל 6 חודשים ובאופן מקצועי כל 12 חודשים. בין החודשים הללו מומלץ ביותר שתנקו את השטיח אחרת הוא יראה מלוכלך ויתמלא בחיידקים. למעט כמה שטיחים העשויים מחומרים עדינים ניתן לשאוב את השטיחים פעם -פעמיים בשבוע. אבל, צריך לזכור ששאיבת האבק לא צריכה להיעשות בצורה קשה אלא בצורה מאוד עדינה בדרגת שאיבה סבירה, ללא חביטה ולא בכיוון ההפוך אלא לכיוון קדמת השטיח.
כמו כן, אנו לא ממליצים לשאוב את פינות השטיח בייחוד אם השטיח בעל גדילים.

לצמר שטיחים יפים מחלקת ניקוי המתמחה בניקוי שטיחים הכולל שירות חינם של הובלה והחזרה

מיתוס 3: רק שטיחים בעלי צפיפות קשר גבוהה הם בעלי ערך?​

זה לגמרי נכון שצפיפות הקשר אכן משנה כשמדובר בשטיחים המיוצרים בעבודת יד. אך צפיפות הקשר היא אינה הגורם היחיד שקובע את הערך והאיכות של השטיח. ישנם שטיחים בעלי צפיפות קשר נמוכה עם העיצובים והדפוסים המורכבים והיפים ביותר והם יקרים מאלה עם צפיפות קשר גבוהה יותר. תוך כדי הערכת הערל והאיכויות יש הרבה פרמטרים שנחשבים כמו: החומר ממנו עשוי השטיח, העיצוב והצורה שלו, איכות התיפור שלו ועוד.
שטיחים בעבודת יד עם צפיפות קשר נמוכה יותר יכולים עדיין להיחשב איכותיים ובעלי ערך גבוה כמו שטיח עם צפיפות קשר גבוהה שנעשה במכונה.

מיתוס 4: אסור להניח שטיחים מעל שטיחים?​

אולי בעבר הייתה כזו דילמה אך כיום, זמנים השתנו וחלים שינויים ניכרים באופן שבו אנשים מעצבים את בתיהם. כיום אנשים הם יותר בעלי ראש פתוח, נועזים, חושבים מחוץ לקופסה ובצורה אחרת לחלוטין. עם זאת, עדיין ישנם אנשים שחושבים כי הנחת שטיחים על גבי שטיחים היא חטא!

ברור לכולם שזה לא גורם נזק לשים שטיח על שטיח, זה מוסיף לאסתטיקה החזותית של החדר, אין דבר נעים לעין מלראות 2 שטיחים מונחים אחד על גבי השני בהרמוניה ותחכום עיצובי. ותהיו בטוחים שאם אתם מוכנים “לקחת את הסיכון” לא תתחרטו.

מיתוס 5: שטיחים גורמים לבעיות בריאות?​

אנשים רבים סבורים כי שטיחים עלולים לגרום לפגיעה בבריאותם, הם חושבים שיש בהם אלרגנים ויכולים לגרום לנזק ניכר לבריאותנו. אנו כאן כדי להפריך גם את המיתוס הזה.
אין שום סיכונים בריאותיים הקשורים בשטיחים כאשר אנשי מקצוע ומומחים לשטיחים מבצעים בדיקות ופרוצדורות אחרות המוודאות כי אין שום רעלים או אלרגנים בשטיח.
אם אתם מבחינים בהתעטשויות בסביבת השטיח שלכם כנראה שהזנחתם מעט את תחזוקת הניקיון שלו. כפי שהזכרנו בתחילת הכתבה, ניקוי ושאיבת השטיח הוא חשוב ביותר ולא רק כדי לשמור על השטיח במצב הטוב ביותר אלא למען הסביבה השוהה במחיצתו. שאיבה קבועה של השטיח מסירה כל אבק ולכלוך שעלול לגרום לגירוי לכל מי שנמצא בסביבה.

מיתוס 6: שטיחים אינם ידידותיים לילדים?

גם את המיתוס הזה אנו רוצים להפריך וכמה שיותר מהר. המשמעות היא שמשפחות אפילו לא צריכות לחשוב על לקנות שטיחים לביתם. כמעט כל השטיחים ידידותיים לילדים, למעט כמה שטיחים מפוארים המורכבים מחומרים יקרים אשר מתלכלכים בקלות. וגם במקרה הזה זה לא שאסור לילדים להיות בקרבת שטיחים אלה אלא יהיה עליכם להיות עירניים ולטפל היטב בשטיח בזמן שילדים נמצאים בסביבה.
מיתוס זה הופץ מיד עם הופעתם של שטיחי חדר ילדים הנישתיים המיוצרים באופן בלעדי לחדר ילדים. אינכם צריכים לדאוג לילדיכם כאשר השטיחים הללו מונחים בחדריהם. כפי שציינו קודם לכן חשוב לשמור על תחזוקת וניקיון השטיח אך הוא ללא ספק ידידותי לילד כשם שהוא ידידותי למבוגר!