הסל שלי (

)

סכום ביניים: 0

מעבר לסל הקניותתשלום

שאלון התאמה אישית

התאמת שטיח לחדר שינה: חם, קר או ניטרלי?

01/09/2021

אם תשאלו ישראלים לגבי הציפיות שלהם מחדר השינה, סביר שרובם יציינו את אותם דברים: שיהיה נעים לשהות ולנוח, מעוצב היטב וגם שיספק את האווירה שהמתגוררים בחדר מצפים לה. המפתח להגשמת היעדים האלה נמצא בפרטים הקטנים, למשל השטיח שאתם ממקמים כלאחר כבוד בחדר השינה. הבחירה שלו חשובה מאד להשלמת העיצוב של חדר השינה, אבל אינה פשוטה כלל.
אספנו עבורכם מספר דגשים שאתם צריכים לקחת בחשבון בבחירת השטיח ובהתאמה שלו לרצונות, לצרכים ולתקציב שלכם.

האווירה כן קובעת

קצרה היריעה מלפרט כאן באריכות על כל סוגי השטיחים הקיימים, הסגנונות, חומרי הגלם, הטקסטורות והגוונים – זהו עולם רחב מאד. על אותו עיקרון, אין כאן תשובה חד משמעית לגבי מה עדיף מבחינתם של האנשים שזהו חדרם, כי לכל אחד יש תחושות שונות שהוא רוצה שיעלו במרחב הפרטי שלו.
בחירה מקובלת של רבים היא בשטיחים “חמים” באופן יחסי, מה שניתן להשיג באמצעות גוונים בהירים ועיצוב עדין יחסית: חדר השינה הוא לרוב לא המקום שאנחנו בוחרים בו לשטיחים עם טקסטורות מורכבות. מי שרוצה לקבל חמימות גם מבחינת הטמפרטורה ותנאי השהות בחדר יוכל לבחור בשטיחים רכים ועבים, שזמינים בכמויות מסחריות בתחום זה.
מנגד, אם מרגישים שהאווירה בחדר גם כך חמה “מדי”, ורוצים לאזן אותה מעט, ניתן לבחור בשטיחים נייטרליים או כאלה שהגוונים שלהם קרים יחסית. רצוי להתבונן בעיצוב הקיים של החדר, לראות מה חסר בו ואילו תחושות מעוניינים שיעלו אצל המבקרים בו, ובעיקר אצל מי שמשתמש בחדר הזה.

ההחלטה על סוג השטיח

לכל חדר שינה יש מאפיינים משלו, וכאמור דרישות אחרות של מי שנמצא בתוכו. בכל זאת אפשר להצביע על מספר כללי אצבע שחוזרים, או אם תרצו: מגמות שניתן ליישר איתן קו בדרך לבחירה המושכלת של שטיח לחדר השינה. במקרה של חדרי שינה של ילדים, צריך לקחת בחשבון פוטנציאל לכלוך ונזקים גבוה יותר עבור השטיחים. בחירה נכונה במצב הדברים הזה תהיה בשטיח סינתטי, שהתחזוקה שלו פשוטה יותר, כמו גם שטיח שהסיבים שלו קצרים.
בחדרי השינה של ההורים בחירה קלאסית שמצליחה להיות עדיין מקובלת מאד היא בשטיחי שאגי, בשטיחים פרסיים או בשטיחים בהם השחקן המרכזי הוא משי. באמצעות השטיח ניתן להבליט רהיטים שונים העומדים בלב חדר השינה, ואפשר לנצל את השטיח לעשות את זה.

בגדר אפשרות: יותר משטיח אחד

חדר השינה יהיה לרוב עמוס בריהוט, בייחוד חדרים עם מיטה זוגית, שידות משני צידיה, ארונות וכן הלאה. במצב הדברים הזה נראה כי קשה למצוא מקום בו אפשר להניח שטיחים גדולים (להבדיל מהמקרה של שטיח בסלון בו ההמלצה היא לרוב לבחור בשטיחים גדולים), שגם מתאימים פחות למזג האוויר הישראלי החם ברוב ימות השנה – לכן יש מומחים שפחות ממליצים כיום על שטיחים מקיר לקיר בחדרי שינה למבוגרים. בחדרי שינה לילדים השטיחים הגדולים דווקא מתאימים יותר, כי המיטות קטנות יותר וכי השטיח הופך במצב הזה לשטח נעים למשחק עבור הילדים. על כל פנים, זכרו שבאמצעות עיצוב נכון של המרחב כן ניתן להוסיף אליו שטיחים מכל סוג.

לצד זה תמיד קיימת האופציה לבחור במספר שטיחים קטנים יותר להשלמת המשוואה: למשל שני שטיחים קטנים אותם יציבו בכל אחד מצידי המיטה, ושטיח גדול יותר שיהיה בחלק הקדמי של המיטה או בכניסה לחדר. העובדה ששטיחים כיום נגישים יותר מאי פעם ומגיעים לרוב עם תג מחיר אטרקטיבי מקלה על אלה המעוניינים לצייד את החדר שלהם בשטיחים בעלות סבירה.

מחפש שטיחים לחדרי שינה? אצלנו בשטיחי צמר אונליין, תמצא מבחר שטיחים לחדר שינה לילדים או למבוגרים.